fbpx

stolarnia@drewnokreacja.com

Pytania i odpowiedzi

Poniżej znajdują się pytania, które najczęściej dostajemy drogą elekreniczną i telefoniczną. Jeśli nie znajdziesz tutaj potrzebnych odpowiedzi, skontaktuj się z nami.

Od 6 miesiąca życia, zawsze pod nadzorem rodziców! Deska do balansowania świetnie sprawdza się w nauce wstawania, wspiera podpór. Dziecko może się na nią wspinać przechodzić pod nią. Gdy dziecko ma ok rok może używać deskę do balansowania jako zjeżdżalnia, stoliczek do czytania lub jedzenia, rampę dla aut. Nauka balansu na desce zaczyna się od ok 2 roku życia. Pamiętajcie, że każde dziecko rozwija się w swoim tempie i poszczególne etapy zabaw na desce do balansowania mogą występować w różnym wieku.

Z reguły 24 godziny, max 48 godzin.  

Rodzaj wykończenia deski nie wpływa na ich wytrzymałość. Do klejenia desek zarówno rdzenia jak i warstw zewnętrznych używamy twardych gatunków drzew liściastych. Różnią się przede wszystkim wizualnie i sensorycznie. Jesion i dąb mają bardziej wyczuwalne pory, natomiast orzech i buk są bardziej gładkie.

Deski do balansowania pokryte są lakierem transparentnym, półmatowym lakierem bezpiecznym dla dzieci. Spełnia normę EN 71-3.

Drewniane kamienie pokryte są olejem lnianym, bezpiecznym dla dzieci.

Zestawy klocków posiadają różne gatunki drewna t.j. orzech, jesion, dąb, buk, merbau, fuma, klon, świerk, czereśnia, sosna, olcha i wiele innych…. Co tylko wpadnie nam w ręce, dlatego zestawy klocków balansujących mogą różnić się od siebie.

Najlepiej używać lekko wilgotnej, bawełnianej ścierki. Nie należy stosować mocnej środków czyszczących oraz rozpuszczalników.

Oczywiście! Kiedy klocki stracą swój blask, można za pomocą bawełnianej ścierki natrzeć klocki dowolnym olejem dopuszczonym do kontaktu z żywnością np. olej lniany.

Tak! Oprócz drewnianych zabawek, na co dzień specjalizujemy się w projektach ze sklejki gięto-klejonej. Robimy wiele fajnych realizacji i prototypów. Uwielbiamy niebanalne projekty.

Tak, zestaw uszyty jest na zakładkę co umożliwia ściągnięcie poszycia i wypranie go ręcznie lub w 30 stopniach C na małym wirowaniu.

Proponujemy używać delikatnych środków do prania. Odradzamy stosowania silnych detergentów oraz płynów zmiękczających.

Tak!! Wszystkie materiały, kulka sylikonowa i gąbka mają certyfikaty Oeko-Tex.

Nasza córka bawi się nimi ciągle od 8 miesiąca życia. Lubi je gryźć, układać i dotykać bo mają różne faktury i drewna. Układamy z nich jaskinie, fermy, zoo.